VIZE OZDRAVNÝCH POBYTŮ

39_1206_20140521_201531.jpg

1) Na základě nezištného zájmu o lidi chceme vytvořit platformu pro všechny, kteří touží po udržení pevného zdraví ve všech jeho oblastech (tělesná, duševní, duchovní, sociální).

2) Desetidenní rekondiční pobyty s individuální péčí v příjemném prostředí mohou pomoct účastníkům k přijetí a aplikování základních preventivních návyků životního stylu, které je mohou ochránit před vznikem civilizačních nemocí, případně eliminovat možnost progresu u již vzniklých nemocí

3) Důraz je kladen na zdravou výživu, pravidelný pohyb, duševní hygienu, duchovní obnovu, vzájemně se motivující společenství a další faktory životního stylu s možnými pozitivními důsledky na snížení rizikových faktorů vzniku civilizačních nemocí, snížení antropometrických hodnot (hmotnost, krevní tlak, tuk, cholesterol, glykemie) a zvýšení kondice a ochranných faktorů zdraví.

4) Účastníci procházejí vstupní a výstupní prohlídkou spojenou s měřeními různých zdravotních hodnot a testy, na základě kterých je jim poskytnuto individuální poradenství a doporučení nejvhodnějšího stravovacího a pohybového režimu, a doporučení ohledně dalších faktorů životního stylu. Zaškolený personál poskytuje nadstandardní služby jako např. vodní procedury, zábaly, relaxační a uvolňující masáže, zdravotní a kondiční cvičení, pracovní terapie na čerstvém vzduchu, muzikoterapie, kúry ze zeleninových šťáv, přednášky s velkoplošnou projekcí, praktické kurzy zdravého vaření, další kurzy a semináře.  Veškerá doporučení jsou v podobě přírodních a přirozených prostředků podporujících zdraví.

5) Plnohodnotné a vyvážené třífázové stravování zajistí účastníkům nulový příjem cholesterolu, nízký obsah celkového tuku se zajištěním nejkvalitnějších druhů tuků a současně dostatek vlákniny a hodnotných látek z ovoce, zeleniny, obilnin, luštěnin a ořechů. Součástí doporučení je také pitný režim bez použití alkoholu a povzbudivých či chemických látek.

6) Je naší snahou, aby účastníci získané poznatky a návyky aplikovali také po návratu domů. Proto rekondiční pobyty úzce spolupracují se sítí preventivně zaměřených Klubů zdraví, které na bázi pravidelných setkávání fungují na území celé České republiky. Ty jim mohou poskytovat pravidelný přísun informací, zajišťovat poradenství a poskytnout potřebnou pomoc a motivaci.

7) Preventivní program je vytvořen na základě celosvětově úspěšného preventivně-ozdravného programu Newstart® a křesťanských hodnot s důrazem na laskavou službu bližnímu.

 

Dodatek:

Mimo organizování ozdravných pobytů organizujeme zdravotně-preventivní aktivity po celé ČR (i mimo ČR) formou Dnů zdraví, Víkendů zdraví nebo Týdnů zdraví. Aktivity jsou konány na pozvání nebo podnět místních zájemců, např. Klubů zdraví, sborů Církve Adventistů sedmého dne, městských částí a obcí, kulturních středisek apod. Realizujeme monitoring některých zdravotních hodnot, testy a poradenství životního stylu, přednáškovou činnost, semináře apod. EPIcentrum zdraví EDEN podporuje poslání Církve Adventistů sedmého dne a v praktických aspektech služby a pomoci lidem doplňuje jejich činnost. EPIcentrum zdraví EDEN však není církví zřízené ani vedené a není s ní v právním vztahu. Spolupracujeme však se všemi, jejichž cíle a záměry korespondují s naší vizí.


Aktualitzy z Edenu

Brožura IMUNITA V AKCI

13.01.2021


V EDENU SE MŮŽETE SETKAT SE ZNÁMÝMI OSOBNOSTMI!

05.11.2018


STATISTIKY EDENU: ODKUD JSOU ÚČASTNÍCI NAŠICH POBYTŮ?

04.11.2018AKTUALITY ARCHIV

JAK SE K NÁM DOSTANETE

VLAKEM

vlakem z PRAHY do MILOVIC, odtud je možný odvoz
vlakem z PRAHY přes NYMBURK nebo z MLADÉ BOLESLAVY do 3 km vzdálených Čachovic.
Nejbližší vlak staví v obci Čachovice, pěšky do Lipníku je to 3,5 Km. Když se nám ozvete předem, rádi vás u vlaku vyzvedneme.

AUTOBUSEM

autobusem: z NYMBURKA nebo MLADÉ BOLESLAVI
autobusem Pražské integrované dopravy: z MILOVIC, BENÁTEK NAD JIZEROU