OZDRAVNÝ POBYT s komplexní péčí

139_1591_1.jpg

 

OBJEDNÁVKA POBYTU níže pod textem

Potřebujete komplexní obnovu? Cítíte, že síly slábnou a problémů přibývá? Vnímáte potřebu změn a máte touhu posílit své zdraví? Nebo se cítíte fit, ale chcete si udržet kondičku a záleží vám na prevenci?

Nabízíme skutečně komplexní pojetí obnovy a udržení zdraví s reálnými pozitivními zdravotními vlivy na snížení rizikových faktorů civilizačních nemocí. Jsme jediní svého druhu v ČR s celoročním provozem. Využijte nabídky ozdravných pobytů a vyberte si pobyt podle vhodnosti termínu nebo ročního období.

Součástí pobytů jsou různé programy, které provádíme současně ve vzájemném propojení. U lidí s individuálními potřebami dáváme při doporučeních větší důraz na požadovanou oblast.

STOP CIVILIZAČNÍM NEMOCEM

Nabízíme seriózní informace z oblasti výživy a komplexního životního stylu podložené četnými odbornými studiemi. Čerpáme také ze studií na nejdéle žijících populacích světa. Odborný personál se zúčastňuje světových, evropských i domácích konferencí o výživě a životním stylu a přebírá nové poznatky z oblasti medicíny životního stylu a epigenetiky. Díky podrobnému „Testu životního stylu“ můžeme odhalit slabé i silné stránky životního stylu jednotlivců. Měření zdravotních hodnot nám prozradí dosavadní zdravotní vlivy často nevhodného stravování a životního stylu. Na tomto základě po osobní konzultaci pak vypracujeme každému klientovi individuální program změny životního stylu. Doporučení pak pomáháme aplikovat do praxe a osvojovat si nové zdravotní návyky. Při změnách nabízíme také sociální i duchovní podporu. Zdravotní přednášky účastníkům pobytů objasní příčinné souvislosti mezi nemocemi, resp. zvýšenými zdravotními hodnotami a jejich životním stylem. Program je koncipován jako komplex faktorů, které se vzájemně doplňují a působí synergicky. Nastavený režim pak doporučujeme aplikovat v domácím prostředí, aby započaté změny mohly pokračovat pro dosažení žádoucích výsledků. Celý program je vysoce efektivní a pomáhá k dlouhodobému udržení získaných benefitů. Při tomto programu se plně přirozeně (obecně vzato) snižuje zvýšený cholesterol, nadbytečné podkožní či viscerální tuky, zvýšený krevní tlak, optimalizuje krevní cukr nebo nadbytečná hmotnost.

OPTIMÁLNÍ HMOTNOST

Mnozí z našich klientů touží upravit svoji hmotnost na přijatelnou nebo optimální míru. Nabízíme jeden z nejefektivnějších způsobů hubnutí! Nezaměřujeme se však pouze na aspekt hubnutí, našim prvořadým cílem je zdraví našich klientů. My je prostě naučíme zdravě žít (oblast stravy, cvičení, emoční zdraví, sebe-hodnota, řešení stresu apod.), důsledkem čehož je přirozený pokles hmotnosti, pokud roli v nadváze či obezitě jednotlivců nehrají ještě jiné faktory – jako jsou nežádoucí účinky léků, metabolické poruchy nebo hormonální nerovnováha. Lidé na našich pobytech nemají půst, jedí dostatek jídla i kalorií, jedním slovem nehladoví. Přesto se však hmotnost snižuje díky výběru potravy, která je výhradně rostlinného původu bez průmyslově zpracovaných potravin. Při této metodě se za několik měsíců postupně optimalizuje hmotnost, přičemž při zachování režimu se hmotnost opět nezvyšuje, ale je trvale na dosažené hodnotě. Podstatnější, než samotné snížení hmotnosti, je pro nás fakt, že se díky změně stravování a životního stylu významně zlepšili měřitelné zdravotní parametry i subjektivní hodnocení vlastního zdraví. Lidé, kteří na našich pobytech hubnout nechtějí, tato strava nabízí udržení vlastní váhy v normálu. Pozitivní vliv stravy kombinujeme s vhodným dvojfázově prováděným kondičním cvičením, případné další cvičení podle potřeby individuálně.

PÉČE O ZÁDA / ZDRAVOTNÍ I KONDIČNÍ CVIČENÍ

Pohybový aparát je citlivou součástí organizmu. Často se na naše „záda“ nakládá více, než unesou – ať už fyzicky nebo také psychicky. Někdy však trpí i tehdy, když se hýbeme málo anebo nesprávně. Na našich ozdravných pobytech se můžete těšit na velkou variabilitu cvičení pod vedením fyzioterapeutky a cvičitelů, také na široké spektrum cvičebních pomůcek ať už v tělocvičně nebo v přírodě. Zvláštní pozornost však věnujeme SM-systému, který pomáhá při bolestech zad, výhřezech plotének, nebo skoliózách. K dispozici máme 10 originálních cvičících lan. Druhou preferovanou metodou cvičení je metoda EVMINOVA. Dokáže být efektivní pomocí při celé škále problémů se zády. V ČR jsme jedinou pobočkou známého Kyjevského Centra EVMINOVA. Za 25 let jím prošlo přes půl milionu spokojených zákazníků, kterým bylo pomoženo při bolestech zad a komplikacích, které k bolestem vedou. V naší tělocvičně může v rámci této metody najednou cvičit až 5 účastníků na originálních trenažerech. Na požádání mohou naši hosté absolvovat FOTODIAGNOSTIKU pohybového aparátu. Na jeho základě jsou pak navrženy a vypracovány individuální cvičební sestavy, které s našimi účastníky provádíme. Cena FOTODIAGNOSTIKY s vyhodnocením doporučenými sestavami cvičení je 375,- Kč vč. DPH.

Ranní třiceti minutová protahovací rozcvička je na našich pobytech samozřejmostí, stejně tak odpolední svižné i pomalé (podle stavu jednotlivců) procházky do krásného okolí, kombinované s nordic walking. V letních měsících nabízíme účastníkům možnost zdravotního cvičení ve vodě. Venkovní přírodní posilovna s posilováním pomocí vlastní váhy je zpestřením pro ty, kteří dají přednost cvičení venku před tělocvičnou.

V rámci společného nebo individuálního cvičení mohou účastníci provádět cvičení na žebřinách, trampolínách, na bosu, balančních ježcích, protahovací cvičení s tyčemi, závěsný posilovací systém TRX, na balančních podložkách, na gymnastických míčích různé velikosti, s gumovými expandery, na steprech, na hrazdě, s posilovacími kruhy, s therabandy, s lehkými činkami. Do soupisu cvičebních metod můžeme pro komplexnost přidat desítku kondičních či kardio trenažérů, jako například běžecký pás GILAVAR s velkou běžeckou plochou, eliptický trenažer inCONDI se simulací přirozeného běhu nebo chůze, nebo recumbent NAHARY (rotoped) pro lidi s nadváhou, sníženou pohyblivostí nebo lidi staršího věku.

DALŠÍ SOUČÁSTI PROGRAMU

Součástí našeho programu je vstupní i výstupná konzultace s lékařem, se kterým mohou účastníci konzultovat svůj zdravotní stav také v průběhu pobytu. Každý účastník dostane svůj osobní džbánek s lékařem doporučenou čajovou směsí na celý den a v průběhu dne si z něj podle chuti upíjí. Po snídani bývá obvyklým vstupem do dne „ranní rosa“ pro zdraví duše i ducha. Dvě zdravotní přednášky denně rozšiřují poznání o základní i specifické poznatky z oblasti civilizačních nemocí, životního stylu, vyvážené zdravé výživy nebo podpůrných domácích prostředků boje proti nemocem. Každému účastníkovi je přidělený osobní instruktor, který s ním denně provádí masáže, procedury, obsluhu infrasauny a další potřebné úkony. Denně nebo obden střídavě se zdravotním cvičením účastníkům nabízíme praktické kurzy zdravého vaření. Kurzy provádějí certifikovaní kuchaři se zaměřením na racionální výživu. Snídaně na pobytech bývá vydatná, sestávající z obilné kaše vařené se sójovým mlékem, s mixovanými semínky nebo ořechy a dostatkem ovoce, nebo domácího celozrnného chleba se zdravou pomazánkou a dostatkem zeleniny. Obědy jsou obyčejně kombinací obilovin (příp. brambor), zeleniny a luštěnin s miskou syrového zeleninového salátu. Lehká ovocná večeře je dobrým předpokladem nerušeného spánku a neukládání nadbytečné energie. K dispozici je „knihovna zdraví“ se 600 knižními tituly pro zdraví těla, duše i ducha. Účastníci mohou denně od 20 hodin v zóně ticha v příjemné vodorovné poloze absolvovat hodinku muzikoterapie potlačující stavy úzkostí a deprese. V průběhu pobytu jsou dva dny výjimečné. Sobota bývá odpočinkovým dnem se speciálním společensko-duchovním programem a vycházkami za krásami přírody. V neděli pak po běžném dopoledni s přednáškami a procedurami bývá výlet do blízkého Českého ráje. Skrz celý pobytový program se jako zlatá niť vine příjemná rodinná atmosféra a nenásilný duch laskavé péče a pravých hodnot, které vyvěrají z touhy personálu pomoct účastníkům pobytu k lepšímu zdraví a šťastnějšímu životu.

SDÍLENÁ RADOST VE DVOU

Na našich pobytech jsme si všimli, že lidé, kteří přijedou ve dvojici – ať už jako manželský pár nebo kamarádky – se dokáží lépe adaptovat na požadované změny, vzájemně se sdílejí a motivují k dosažení cíle. Prožívají radost ze společných procházek nebo z prožitých aktivit. A také mohou společně vzpomínat, až si po čase znovu vzpomenou na příjemné chvíle strávené na ozdravném pobytu. Nejet na ozdravný pobyt pouze sám není podmínkou, je to však naše vřelé doporučení. V případě ztížené hybnosti nebo některých specifických nemocí však již účast doprovodné osoby podmiňujeme. Osoby se zvlášť specifickými nemocemi nebo projevy, které by mohli významněji narušovat pokoj ostatních účastníků pobytu, ač neradi, musíme z důvodu tolerance vyloučit.

INFORMACE


Adresa:

Lipník 3, 40 km od Prahy
Dostupnost:
autem z dálnice D10 PRAHA - MLADÁ BOLESLAV, exit 27, od dálnice 7 km
autem z dálnice: D11 HRADEC KRÁLOVÉ - PRAHA, exit 39, od dálnice 26 km
vlakem z PRAHY přes NYMBURK nebo z MLADÉ BOLESLAVY do 3 km vzdálených Čachovic, odtud je možný dovoz
autobusem: z NYMBURKA nebo MLADÉ BOLESLAVI
autobusem Pražské integrované dopravy: z MILOVIC, BENÁTEK NAD JIZEROU

Termín pobytu: 21.10.2018 - 31.10.2018 (10 dní)

Cena s DPH: 7900 Kč

volných míst: 16

Objednávka pobytu
Cena: 0
Ozdravné pobyty

Nízké ceny / slevy pro děti / cenová politika

KLIKNĚTE NÍŽE NA RŮŽOVÉ PRASÁTKO.

V ceně: ubytování, strava a vše níže uvedené

STOP CIVILIZAČNÍM NEMOCEM

EFEKTIVNÍ A PŘIROZENÉ HUBNUTÍ

VŠE PRO ZDRAVÁ ZÁDA (metoda EVMINOVA, SM-systém apod.)

VÝŽIVA A ŽIVOTNÍ STYL NEJDÉLE ŽIJÍCÍCH NÁRODŮ

KURZY ZDRAVÉHO VAŘENÍ

PŘEDNÁŠKY, MASÁŽE A PROCEDURY

EMOČNÍ A DUCHOVNÍ OBNOVA

KOMPLEXNÍ A LASKAVÁ PÉČE

RODINNÁ ATMOSFÉRA

CELOROČNÍ PROVOZ

Podzimní a zimní termíny

cena 7 900,- Kč / 10 dní

21. – 31. říjen 2018

4. – 14. listopad 2018

18. – 28. listopad 2018

2. – 12. prosinec 2018

VÁNOČNÍ (nejen) pro osamělé:

23. prosinec 2018 – 2. leden 2019

20. – 30. leden 2019

17. – 27. únor 2019

17. - 27. březen 2019

 

Podrobněji o pobytech a možnost registrace naleznete níže

Ubytovací kapacita: 22 lůžek v osmi nově zrekonstruovaných a zařízených pokojích.

Penzion je nekuřácký a bez podávání a konzumace alkoholu a kávy.


Video

VÍCE VIDEÍ

Pobyty

OZDRAVNÝ POBYT s komplexní péčí

04.11.2018 - 14.11.2018 (10 dní)

Cena s DPH: 7900 Kč

volných míst: 18

detail


OZDRAVNÝ POBYT s komplexní péčí

18.11.2018 - 28.11.2018 (10 dní)

Cena s DPH: 7900 Kč

volných míst: 18

detail


OZDRAVNÝ POBYT s komplexní péčí

02.12.2018 - 12.12.2018 (10 dní)

Cena s DPH: 7900 Kč

volných míst: 18

detail


OZDRAVNÝ POBYT s komplexní péčí

23.12.2018 - 02.01.2019 (10 dní)

Cena s DPH: 7900 Kč

volných míst: 20

detailVŠECHNY POBYTY

JAK SE K NÁM DOSTANETE

VLAKEM

Nejbližší vlak staví v obci Čachovice, pěšky do Lipníku je to 3,5 Km. Když se nám ozvete předem, rádi vás u vlaku vyzvedneme.

AUTOBUSEM

Autobus č. 260130 odjezd z Mladé Boleslavi.